Kuidas biokamin töötab?

Kas oled vahel mõelnud, et kodust on puudu just see miski, mis tekitaks soojust ja hubasust, eriti veel meie kliimas? Õnneks on meil sellele murele lahendus! Biokaminad on uuenduslikud ja keskkonnasõbralikud kaminad, mis ei vaja korstent ega sõltu ühestki välisest ühendusest (elekter või gaas). Biokaminate kütusena kasutatakse denatureeritud alkoholi, mida kutsutatakse bioetanooliks. Sa ei vaja korstent, sest biokamin ei tekita suitsu!

 

Kas ka mina saan biokaminat endale lubada?

Meie leiame, et igaüks peaks saama elava tule soojust nautida, sellest ka meie nimi! Biokaminaid on väga lihtne kasutada ja ülal pidada – ei pea tooma puid ega koristama tuhka. Samuti ei pea muretsema kaminast välja hüppavate hõõguvate süte päras.

 

Aga kas minu kodu stiiliga üldse sobib biokamin?

Kaminate disainimisel on mõeldud nii sise- kui välitingimustele. Ajatu välimus sobib nii klassikalisse kui ka modernsesse siseruumi, nii terrassile kui ka hoovi. Isegi hotellid ja restoranid võivad muretult biokaminat põletada. Naturaalne kollakas leek loob eriti sooja ja hubase atmosfääri! Kas oled üldse näinud kodu, mis ei soovi endasse hubast tunnet? Biokaminaid on lihtne nii seinale, kohvilauale kui ka põrandale asetada. Meie valikus on igaks otstarbeks midagi ning enamik kaminaid on isegi universaalsed.

 

Kas biokamina põletamine on ohutu?

Erinevalt puidust ei eraldu bioetanooli põletamisest ühtki ohtlikku  jääki ega kantserogeeni. See on ka põhjus, miks Sul korstent pole vaja. Põledes eraldub väga väikeses koguses veeauru ja süsihappegaasi. Su seinad ei saa märjaks ega laed tahmaseks, sest bioetanooli põletamisel tekkinud tuleleek on täiesti puhas.

 

Kuidas biokaminat kasutada?

Kuigi soovitame alati enne biokamina kasutamist hoolikalt kasutusjuhendit lugeda, ei ole selles midagi keerulist. Biokaminat on väga lihtne kasutada. Lühidalt võib öelda, et vala lihtsalt bioetanool lehtri abil põletisse ja süüta pika tiku või süütajaga. Tuli süttib hetkega ning soe ja hubane tunne saabub vaid minutitega.

 

Kas Sa ikka ei usu, et biokamin on parim lahendus?

Mida Sa oled harjunud tavalise kamina puhul tegema? Kõigepealt lähed õue külma kätte puid lõhkumalaod need kaunilt riita ja seejärel transpordid iga päev kärutäie puid tuppa. Vist ei pea mainimagi, et vahel võtab kamina süütamine kümneid  minuteid ja peotäie süütetablette. Kõige tipuks pead veel pärast tule tegemist koristama hakkama. Biokamina  kasutamine on see-eest lihtnepuhas ja keskkonnasõbralik! Valad lihtsalt bioetanooli põletisse ja süütad põlema. Enne veel, kui jõuad diivanile maha istuda, on soe ja hubane tunne käes.

 

Mis siis, kui ma tüdinen asukohast, kuhu biokamina paigaldasin?

Bio-Blaze® kaminaid ei pea lõplikult ühe koha peale paigaldama – neid saab hõlpsasti liigutada!